Євгеній Катасонов: «Комунальну сферу необхідно реформувати»

Дата: 05.01.2021 13:03

Євгеній Катасонов: «Комунальну сферу необхідно реформувати»

Факт. Початок 2021 року для Пристоличної сільської ради ознаменувався порушенням болючої  теми – стану комунального підприємства ЖКК «Щасливський», що займається водопостачанням і водовідведенням.

Йдеться про зарплати комунальників, тарифи на послуги,  заборгованість населення за спожите тощо.

Необхідність реформування комунальної галузі обґрунтував  начальник КП ЖКК «Щасливський» Євгеній Катасонов.

Пряма мова Катасонова: «Наша галузь уже не перший рік потерпає від неспіввідношення тарифів витратам підприємства. Останній раз підняття тарифів за послуги водопостачання та водовідведення було ще у 2017 році. Відтоді у рази підвищувалася вартість електроенергії, газопостачання, зростала мінімальна зарплата. Зараз наше підприємство перебуває у плачевному стані, потрібно переглянути його роботу повністю.

КП забезпечує технічний процес, але є системне болюче питання –  фінансова складова.

Станом на січень 2021 року сумарна заборгованість населення за спожиті послуги становить 1,5 млн грн. Що робити?

Не потрібно «винаходити велосипед», рішення давно відомі: по-перше, провести облік усіх споживачів, заміна лічильників на нові, унеможливлення «врізок» і встановлення магнітів споживачами; по-друге, перегляд тарифів і можлива часткова компенсація з місцевого бюджету витрат підприємства; по-третє, підняття заробітної плати комунальникам (сьогодні вона становить 7-8 тис. грн із надбавками).

Тому зараз Пристолична сільська рада має по-новому, по-господарськи, підійти до вирішення старих проблем нашого КП».