12-річну дівчинку тимчасово вилучили з родини

Дата: 17.02.2021 10:55

Службою у справах дітей Пристоличної сільської ради систематично здійснюються рейди з виявлення і підтримки проблемних родин із дітьми та сімей, які  потрапили у складні життєві обставини з метою соціальної і матеріальної підтримки та подальшого контролю та сприяння покращенню ситуації.

Так, у Дударкові, таких родин найбільше, порівняно з іншими селами ОТГ, - наразі близько 10.

«Під час повторного акту обстеження сімей із дітьми, які потребують втручання фахівців, минулого тижня комісія побувала в будинку, де мешкає одинока мати з 12-річною донькою в умовах, що не придатні для проживання. Був складений відповідний Акт і дитина вилучена, зараз вона знаходиться у лікарні на обстеженні. Дівчинка адекватно сприйняла таку ситуацію, з розумінням.

Вирішуємо, як бути далі. Чи влаштовувати її в державні дитячі заклади, чи знайдуться родичі, які готові допомогти малій. Постане питання про доцільність позбавлення матері батьківських прав», – коментує випадок начальник служби у справах дітей Людмила Корніяка.

Це вилучення дитини з родини керівник вважає єдино правильною умовою для безпеки дівчинки, оскільки хата, де вона мешкала, не опалюється, немає дров, а під час сильних морозів там не реально залишатися. Родина без засобів для існування – одинока мати не працює, зловживає алкоголем, продуктів харчування немає, у будинку антисанітарні умови. Дівчинка відвідувала школу.