У Пристоличній ОТГ діятиме нова Програма – Поліцейський офіцер громади

Дата: 19.01.2021 10:08

У Пристоличній ОТГ діятиме нова Програма – Поліцейський офіцер громади

НОВОВВЕДЕННЯ. В Україні запроваджена і активно  втілюється в усіх регіонах держави нова Програма –  Поліцейський офіцер громади.

Це наступний крок у реформі Національної поліції. Його основна мета – забезпечити кожну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території окремої ОТГ, але й житиме там.

Так, Пристолична сільської ради наразі першою на Бориспільщині робить дієві кроки до запровадження такої Програми.

Про це повідомив Пристоличний сільський голова Микола Каськів 18 січня на робочій нараді зі своїми заступниками.

Пряма мова КАСЬКІВА: «Головна вимога до дії Програми на території ОТГ –  кошти сільради передаються через субвенцію на главк для централізованої закупівлі автомобіля та паливно-мастильних матеріалів для офіцера громади.

Також ми надаємо оснащене робоче місце поліцейському. Зараз розглядається дві чи три кандидатури. Фінансування заробітної плати здійснюватиметься зверху, решта витрат на утримання – від сільської ради.

Така Програма дуже вигідна для будь-якої самодостатньої ОТГ. Адже такі поліцейські постійно знаходиться на визначеній території, орієнтуються на потреби місцевого населення, мають контакт із мешканцями, щоденно забезпечують порядок, оперативно реагують на проблеми, запобігають вчиненню правопорушень.

Їхні функції розширені, вони підпорядковані Нацполіції та місцевій громаді й мають подвійну звітність».

ПОДРОБИЦІ. Микола Каськів наголосив, що Пристолична сільська рада наразі готує відповідну документацію для винесення її на розгляд сесії. Якщо депутати підтримають ідею, буде подання на область про готовність ОТГ до запуску Програми.

Щодо питань впровадження Проекту в окремій громаді звертаються до представника Управління превентивної діяльності області.

Деталі про Програму читайте