Фонд соціального страхування

Які особливості оформлення заяви-розрахунку за е-лікарняними?

Уже майже 20 тисяч електронних листків непрацездатності прийнято Фондом соціального страхування України до оплати, а перші з них вже було профінансовано. Як і в разі паперових, для отримання допомоги за електронним лікарняним роботодавець має сформувати та подати до ФССУ заяву-розрахунок – саме від дати її отримання залежить дата фінансування матеріального забезпечення. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

14:42 14.09.2021

Заяву-розрахунок за е-лікарняними можна подати через програмне забезпечення або на паперових носіях

Кожного робочого дня до Фонду соціального страхування України роботодавці подають заяви-розрахунки для фінансування близько 17 тисяч лікарняних листків. 80% з них подаються онлайн – за допомогою клієнтського спеціалізованого програмного забезпечення.

19:58 03.09.2021

До відома страхувальників та застрахованих осіб!

Наказом МОЗ України від 28.08.2021 № 1836 “Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України”, який зареєстровано в Міністерстві юстиції 31.08.2021 № 3053/5, внесено зміни до наказу МОЗ України від 01.06.2021 № 1066 “Про порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я” та передбачено продовження перехідного періоду впровадження в Україні е-лікарняних до 01.10.2021.

11:55 03.09.2021

Е-лікарняні стають підставою для призначення допомоги після зміни статусу на «готово до сплати»

Щодня в Україні зростає кількість медичних висновків про тимчасову непрацездатність, які лікарі створюють для пацієнтів замість видачі звичних паперових лікарняних. Сьогодні за даними НСЗУ сформовано вже майже 177 тисяч медвисновків, 92,9% з яких – у разі захворювання або травми загального характеру. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

11:44 30.08.2021

Управління соцстраху Київщини завершило фінансування страхових виплат потерпілим на виробництві за липень. Кошти отримали понад 4,2 тис. осіб

Станом на 18 серпня управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області завершило фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за липень. Кошти перераховано вчасно та в повному обсязі для 4255 осіб. Виплати таких допомог здійснюються Фондом у наступному місяці за попередній.

09:27 25.08.2021

Як діяти працівнику, якщо йому відкрили е-лікарняний?

Поступово Україна переходить на автоматичне формування е-лікарняних замість видачі паперових листків непрацездатності. Уже з вересня всі заклади охорони здоров'я мають повністю перейти на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

09:57 20.08.2021

З 1вересня запроваджуються електронні лікарняні

Нині готується перехід закладів охорони здоров’я з 1 вересня на створення електронних медичних висновків замість паперових листків непрацездатності. Тобто працівник більше не приноситиме на роботу паперовий варіант – бухгалтер бачитиме його у кабінеті страхувальника на порталі Пенсійного фонду. Паперові листки непрацездатності, видані до 1 вересня 2021 року, будуть продовжуватися в паперовому вигляді до відновлення працездатності працівника.

16:33 18.08.2021