Автобусне сполучення між селами – одна з перспектив Пристоличної ОТГ

Дата: 03.02.2021 06:32

Фото без опису

Спільною проблемою для сіл Велика і Мала Олександрівка, Чубинське, Проліски, Дударків і Займище є відсутність єдиного транспортного сполучення всередині ОТГ та претензії до незручності існуючих автобусних рейсів приватних перевізників до Борисполя і Києва.

Про це найчастіше говорили люди на виїзних прийомах минулого тижня у Пристоличного сільського голови Миколи Каськіва.

Наприклад, за словами мешканців Великої Олександрівки, щоб дійти до зупинки громадського транспорту на трасі Бориспіль-Київ жителям віддалених вулиць села потрібно витратити 20 хв. Жалілися люди і на перевізників-монополістів, які не завжди виконують умови договору.

Також відвідувачі нарікали на проблеми з рухом електричок до столиці, оскільки, за їхніми словами, Укрзалізниця в локдаун й після нього суттєво скоротила напрямки електропотягів через нібито нерентабельність.

Микола Каськів погодився, що транспортне сполучення – головна проблема усіх новостворених ОТГ Бориспільщини.

Пряма мова М. КАСЬКІВА: «Вплинути на розклад Укрзалізниці ми не можемо. Не в компетенції органів місцевого самоврядування встановлювати автобусні маршрути до міст – це прерогатива Київської ОДА. Ми можемо лише направити транспортні рекомендаційні звернення на розгляд КОДА, якщо такі надходитимуть до Пристоличної сільради від мешканців сіл.

Щодо автобусного сполучення між нашими селами, то ця тема важлива, вона уже вивчається. Потрібно прорахувати витрати, логістику, пасажиропотік, орієнтовний графік руху громадського транспорту, хто здійснюватиме перевезення.

Це питання потребує більше часу й обговорення, зважаючи, що зараз триває процес ліквідації колишніх сільрад і передача справ Пристоличній сільській раді».