КУП «Олександрівкажитлобудсервіс»: боргів немає, але тарифи низькі

Дата: 19.02.2021 09:34

На засіданні виконавчого комітету Пристоличної сільської ради 18 лютого присутні заслухали фінансову звітність керівника КП «Комунальне унітарне підприємство  «Олександрівкажитлобудсервіс» Дмитра Стариченка.

Повідомлялося, що у КП діють чотири підрозділи:

1. Обслуговування багатоквартирних будинків (18 комунальних будинків і три гуртожитки).
  2. Є дільниця водопостачання і водовідведення.
  3. Вивезення твердих побутових відходів.
  4. Структурний підрозділ «Гараж» (техніка КП).

Послуги КП надаються населенню території колишніх сільрад Великоолександрівської та Дударківської.

Доповідач заявив, що КП немає заборгованості з заробітної плати та за постачання електроенергії, але потреба у зростанні тарифу на водопостачання і водовідведення  нагальна.

Із усного звіту Д. СТАРИЧЕНКА: «Проводився детальний аналіз роботи КП за минулий рік – доходи склали 14 млн грн, прибуток із яких – 119 тис. грн. Але така стабільність підприємства за всіма напрямками лише за рахунок підтримки Великоолександрівської сільради.

Так, у 2020 році була здійснена фінансова підтримка КП з місцевого бюджету за відповідною Програмою у розмірі 2 млн 195 тис. грн на різні потреби. Також були фінансовані вливання на інші потреби підприємства зі спецфонду, наприклад, за Програмою «Питна вода».

На сьогодні здорожчала електроенергія на 38%, як і інші складові тарифу, тож потрібно збільшувати тариф на водопостачання та водовідведення мінімум на 38 %, адже він востаннє переглядався у 2016 році.

Підприємство на госпрозрахунку. Наразі не зрозуміло також, як ми оплатимо роботи з розчищення від снігу. Послуги надавалися, пальне використовувалося, техніка ремонтувалася. Як оплачувати? Якщо не буде фінансової підтримки Пристоличної  сільради, то КП стане».

У ПІДСУМКУ. Виконком прийняв до відома звіт доповідача. Питання роботи КП і розміру тарифів детально обговорювалося на профільній нараді. Поки рішення не було прийняте.