Місцева влада впливатиме на облаштування паркомісць і встановлюватиме правила оплати

Дата: 01.04.2021 12:53

Кабмін 31 березня схвалив проект постанови, якою дозволить сплачувати за паркування у платіжних терміналах або банківських автоматах, а також надав більше автономії місцевим органам самоврядування та заборонив паркомісця на тротуарах, повідомляє Українська правда.

Про це йдеться у документах до засідання.

Відтак, органи місцевого самоврядування зможуть "на місцях" встановлювати додаткові вимоги до обладнання майданчиків для паркування.

Також місцева влада зможе визначати способи і порядок оплати вартості послуг при впровадженні автоматизованої системи контролю оплати.

Відтепер у місцевого самоврядування буде можливість визначати посадових осіб виконавчого комітету інспекторами з паркування, які контролюватимуть виконання зазначених правил.

Постановою  запроваджується можливість сплачувати за паркування у платіжних терміналах, банківських автоматах, комплексах самообслуговування. Ці способи додаються до звичної оплати смартфоном.

Цією постановою уряд заборонив обладнання паркувальних майданчиків на тротуарах, а обладнувати майданчики на проїзній частині дороги мають право виключно оператори.

Інша зміна – з 7,5 до 6 метрів зменшать вимогу щодо ширини вулиці для розміщення майданчиків для паркування.