20 травня – День вишиванки. Долучайтеся до традицій
Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. У 2021 році він припадає на 20 травня. Святу вже 15 років. Його ніціатором у 2006 році стала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк, яка запропонувала студентам обрати день і разом одягнути вишиванки.
Нині свято набуло міжнародних масштабів і український традиційний одяг одягають усе більше людей не лише в нашій країні.
Метою Дня вишиванки є популяризація вишитого етнічного одягу та українських традицій. Цього дня прийнято вдягати національне вбрання всюди – на роботу, зустріч із друзями, побачення тощо
Ювілейний 15-й рік Всесвітнього дня вишиванки присвячено українській традиційній музиці та екологічним питанням, зокрема проблемі вирубки лісів, висихання річок і забруднення довкілля пластиком.
Факти про українську вишиванку
Українська вишиванка має давнє походження. Як свідчать багато досліджень, вбрання із вишивкою створювали ще до VI ст.
Нині найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору, а чорні в давнину було прийнято одягати лише чоловікам.
Кожен регіон України має свою техніку вишивання, деталі та тематику орнаменту і традиційні кольори вишиванки.
Загалом в Україні налічується понад сотня різних вишивальних технік. Серед найвідоміших – хрестик, гладь, низь, мереження, бігунець, плетіння.
Іван Франко свого часу поєднав вишиванку із буденним одягом. Він скомбінував вишиту сорочку із піджаком. Саме у такому вигляді письменник постає на 20-гривневій купюрі. Традиція сьогодня відновлюється.
Нагадаємо, у четвер, 20 травня, о 10.00 відбудеться сесійне засідання Пристоличної сільської ради.