Директорські лайфхаки: чому нинішні діти кращі за своїх батьків

Дата: 31.05.2021 21:58

Фото без опису  Педагог і керівник, який незмінно очолює рейтинговий освітній заклад від моменту його відкриття в 1983 році, сам постійно вдосконалюється, а з ним і педагоги, і учні з року в рік підкорюють нові  вершини.

Це Юрій Йовбак, директор Щасливського НВК, найбільшої школи Пристоличної сільської ради, де бажаючих навчатися у рази більше, ніж може поміститися.

Щиро вітаємо Юрія Юрійовича і педагогічний колектив із низкою весняних перемог і здобутків!

Із нагоди закінчення навчального року до директора запитання: чи змінюється з роками психологія школярів і випускників та що варто розуміти  їхнім батькам.

– Насправді діти завжди відповідають часу.  Вони швидко, як гумка воду, вбирають усі зміни – і гарні, й погані. Але кращого в дітях завжди більше. Простий приклад. Раніше було великою проблемою для наших вчителів підтримувати порядок на території школи і парку, бо діти смітили, часто ламали дерева, нівечили клумби з дорогими насадженнями тощо. Цього зараз немає зовсім. Культура і духовність серед молоді зростає, хто б що не говорив. Набагато вищими стають і їхні компетентності в різних напрямках. Можливо, дистанційне навчання дещо зменшило відповідальність, але діти зараз ресурсні, вони вміють концентруватися, а коли потрібно, то зжатися, як пружина, і «вистрелити» в хорошому розумінні.

Але так влаштоване життя, що батьки часто цього не помічають і вважають, що самі в шкільні роки були кращими, ніж їхні діти.  Ні!

Діти зараз вільніші, більш розкуті, вміють показати себе, вони цікавіші, амбітні. І це дуже добре.

Головне, що я хотів донести до батьків і вихователів, це вчити дітей мислити й дозволяти вільно діяти в межах закону, не  заганяти в рамки, бо в сучасному світі слід  вміти відстоювати свою думку, дискутувати і обов’язково – вірити в себе.

Сучасна школа теж змінюється разом із дітьми.

Архівне фото. Юрій Йовбак, 1983 рік.