ПРИСТОЛИЧНА СІЛЬСЬКА РАДА
Бориспільський район

Анастасія Покозацька про місію лікувати, перспективи сільської медицини, депутатство та особисте

Дата: 19.06.2021 21:29
Кількість переглядів: 1834

Фото без опису ЛІКАРКА АНАСТАСІЯ. Бути головним лікарем в одному з кращих сіл Бориспільського району – Щасливому – місія не з простих, бо високі вимоги в місцевої громади. І взагалі в селах такі фахівці на виду,  до них народ придивляється, оцінює, працює «сарафанне радіо».  Але 33-річній  Анастасії Покозацькій, яка  завідує Щасливською медичною амбулаторією ЗПСМ і пунктом щеплення проти COVID-19 на території Пристоличної сільської ради, уже вдалося завоювати авторитет і отримати довіру  пацієнтів як сімейному лікарю та прекрасній людині. Під час весняного  карантину, коли у Щасливому було найбільше хворих у районі, її колектив добре справився з непростими викликами. Тепер достойно справляється зі зростаючими темпами вакцинації. Анастасія зізнається, що самостійно вдосконалюється як професіонал на різних онлайн-платформах для медфахівців, бо медицина – це її мрія з дитинства і головне покликання.

Із нагоди Дня медика, який Україна святкує 20 червня, наша розмова з Анастасією Василівною про місію лікувати, перспективи місцевої медицини, депутатство та особисте.

Я закінчила столичний Національний медичний університет імені О.О.Богомольця у 2011 році, – ділиться співрозмовниця. – Два роки проходила інтернатуру за спеціалізацією сімейна медицина на базі КНП «Київська міська клінічна лікарня №3». Потім був перерозподіл і я потрапила на Бориспільщину. Спочатку працювала у селі Дударків майже п’ять місяців, а потім мене перевели в Щасливе.

Морально важко було переїхати зі столиці жити і працювати у село?

Важко. Але завдяки підтримці мого чоловіка, ми разом пережили ці випробування. Чоловік хоч і не лікар, а інженер, але з розумінням ставиться до незручностей, що передбачає моя професія. Він – мій надійний тил. Але працювати в селі нелегко, оскільки стаціонарна робота від поліклінічної дуже відрізняється. Зараз усі виклики я сприймаю легше.

Робота в Щасливому вас влаштовує сьогодні?

– Так. Село гарне, прекрасний колектив сформувався у нашій амбулаторії – 13 колег: 4 лікарі, 5 медсестер, санітарки і водії. Ми набрали високу кількість декларацій – понад 5 тисяч. Це один із найвищих показників у районі. У нас є задекларовані пацієнти з Гори, Дударкова та інших сіл. Робота налагоджена. Працюємо з 08.00 до 17.00, завжди є черговий лікар, який може надати меддопомогу.

Як щодо технічного забезпечення амбулаторії? Чи є проблеми, які потребують невідкладного вирішення?

Проблем немає. Є плани. Зокрема, щоб на території Пристоличної ОТГ було створено місцеве комунальне некомерційне підприємство (КНП), куди б входили всі місцеві амбулаторії. Нині Щасливська медамбулаторія, як і інші, підпорядковуються Бориспільському районному центру, тому наші доходи йдуть туди. Питання щодо створення окремого КНП ми уже обговорювали з сільським головою Миколаю Каськівим. Думаю, у нас все вийде. Це стане поштовхом для розвитку медицини Пристоличної ОТГ на базі нашої нової амбулаторії.

Також потрібна лабораторна діагностика. Наразі ми маємо лише гемо аналізатор і сечовий аналізатор, але цього мало. Згідно Наказу МОЗ України від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», ми маємо визначати і холестерин, і усю біохімію. Сільський голова погодився посприяти у закупівлі  відповідного обладнання.

У подальших планах – відкриття у Щасливому пункту невідкладної меддопомоги, який працюватиме цілодобово. Потрібні авто і бригада медиків.

Це важливі питання, які потребують обговорення з владою, відповідних Програм, схвалення депутатів.

На території ОТГ є комунальна аптека?

Немає, але потрібна. Бо жодна з діючих аптек у селі Щасливе не працює за Програмою «Доступні ліки», а пацієнти цього потребують. Ми писали відповідні клопотання, щоб у новій амбулаторії відкрилася комунальна аптека. Є підтримка з боку місцевої влади.

Ви як лікар відчуваєте той факт, що після кількох спалахів коронавірусу, люди почали більше дбати про здоров’я, частіше обстежуватися?

На жаль, більшість пацієнтів звертаються до лікарів у останній момент, коли терпіти не сила. Навіть під час масового інфікування COVID-19 навесні, коли люди вже відчували симптоми хвороби, вони зволікали, приходили на 5 -7-й день. Боялися осуду, розголосу.  Але у тих, хто перехворів у тяжкій формі, нині сформувалася звичка стежити за власним здоров’ям і дотримуватися усіх медичних рекомендацій – це категорія віком  45+. Молодь не приділяє уваги профілактиці захворювань.

Із початком пандемії  українських лікарів радо приймають у країнах Європи на роботу. Не думали про кар’єру за кордоном?

Ні, я поки не готова до цього. Тут мої рідні, моє життя, улюблена робота.

Не можу не запитати: як прийшло в ваше життя депутатство у сільській раді?

Неочікувано. Я прийшла в раду від партії «Наш край». У політиці я людина нова,  вчуся, придивляюся, поки похвалитися нічим. Порушуватиму питання розвитку медицини.

І на завершення розкажіть коротко про свою родину.

Народилася на Рівненщині. Мої батьки – вчителі, сестра –лікар. Вдячна батькам за ті моральні якості, які вони у мені сформували. Заміж  вийшла в інституті, після п’ятого курсу. Виховуємо з чоловіком доньку 5-класницю. Я з дитинства мріяла носити білий халат і допомагати людям. Приємно, що моя донька бажає стати лікарем-стоматологом, але, каже, не хоче зранку до вечора пропадати на роботі, як її мама. Медицина у мене забирає багато часу, але дає реалізацію і задоволення. 

Користуючись нагодою я хочу привітати усіх своїх колег із професійним святом! Бажаю успіхів у роботі, щастя в родинах і всім міцного здоров’я!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь