На сесії обговорили вхід до складу співзасновників ББЛІЛ і виділення 2,8 млн грн щорічно на потреби лікарні

Дата: 01.07.2021 08:51

Фото без опису 30 червня відбулася четверта сесія VIII скликання Пристоличної сільської ради.

Депутати розглянули понад 155 питань порядку денного, переважна більшість із яких – земельні.

Також присутні дійшли згоди щодо низки важливих питань, які стосуються життєдіяльності громади. Зокрема щодо розвитку місцевої медицини.

Так, бурхливі обговорення викликало 152 питання: «Про вхід до складу Засновників та розподіл часток Засновників КНП Бориспільської районної ради та Бориспільської міської ради «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування».

Пристоличний сільський голова Микола Каськів пояснив, що Бориспільська райрада вийшла зі складу засновників ББЛІЛ і до складу нових засновників пропонується внести всі громади Бориспільщини у відсотковому співвідношенні від кількості населення. Від цього залежатимуть і дольові участі співфінансування лікарні.

На сесії повідомлялося, що Пристоличній сільській раді дісталося 8% впливу на ББЛІЛ (а не 16%, як йшлося раніше). Це передбачає щорічні фінансові вливання у медзаклад із сільського бюджету в сумі 2,8 млн грн.

Депутати назвали суму стартовою і висловили припущення щодо її зростання і додаткового навантаження на сільський бюджет.

Також наголошувалося, що місцеві мешканці можуть отримувати допомогу і користуватися послугами вторинної ланки медицини безперешкодно – у комунальних медзакладах Борисполя та Києва – за направленням сімейного лікаря і для цього не обов’язково бути співзасновниками ББЛІЛ.

У підсумку Микола Каськів запропонував довивчити це питання, детально ознайомитися з проектом статуту лікарні в новій редакції, оцінити усі плюси і мінуси пропозиції та винести це питання на розгляд наступної сесії.

За довивчення – 22 голоси, «утримався» 1 депутат.

Нагадаємо, Гірська і Золочівська сільські ради проголосували за вхід до складу співзасновників ББЛІЛ.