ПРИСТОЛИЧНА СІЛЬСЬКА РАДА
Бориспільський район

Староста Василь Олійник про роботу та особисте

Дата: 20.07.2021 10:11
Кількість переглядів: 1131

Фото без опису  На сесійному засіданні 30 червня цього року депутати затвердили Положення про старосту Пристоличної сільської ради. Перший і поки що єдиний староста на нашій території, який майже чотири місяці працює в селах Велика і Мала Олександрівка, Чубинське та Безуглівка, – це 58-річний Василь Олійник. Раніше відомий спортсмен, останнім часом – благодійник.

Зізнається, що бути старостою — нелегко, посада «не обкатана» в Україні, вимагає дипломатичних навичок, господарського підходу без політики й надії на вдячність. Наголошує, що староста – це штатна одиниця, яка представляє інтереси сільської ради і громади, тому всі рішення ухвалюються не ним одноосібно, а колегіально, за підтримки очільника громади.

Про особисте й громадське в розмові зі старостою Василем Олійником.

—        У березні депутати майже одноголосно обрали вас старостою. Відтоді спорт відійшов на задній план?

—        Без спорту я не уявляю свого життя. Фізичні заняття необхідні кожній людині для підтримки здоров’я, активності. Цього року в зимовий період я проїхав на лижах майже 900 км. Місяць був у Карпатах на навчально-спортивній базі зимових видів спорту «Тисовець».

На жаль, в Україні мало популяризується фізкультура, недостатньо приділяється уваги розвитку спортивної інфраструктури. Цими питання повинна займатися держава, задавати тон. На місцевому рівні це також одне з головних завдань. Потреби громади зростають, у нас є футбольні клуби, різні секції, є фанати спортивної справи, професіонали, тому працюємо в напрямку розвитку спортивної бази.

—       Чи відчуваєте контакт із громадою? Які нині нагальні проблеми?

—       Складно працювати, бо люди не готові йти на контакт. Не вирішено конфлікт із мешканцями проблемних багатоквартирних будинків у селі Чубинському, які відмовляються створювати ОСББ, не хочуть обирати керуючу компанію. Неодноразово були загальні збори, ми розмовляли, але власники квартир звертаються до сільради з проханням призначити їм надавача послуг – КП «КУП», яке не має відповідної ліцензії на такі види робіт.

Ми спілкувалися із сільським головою, радилися, як у таких обставинах допомогти людям із ремонтами, бо літо невдовзі закінчується. Я за свій кошт полатав дах будинку на вул. Погребняка, 11. Після обстеження комісією на чолі з УКБ, стало зрозуміло, що ввесь житловий фонд потребує капітального ремонту. Ігноруючи пропозиції сільської влади, люди роблять гірше собі.

—        Відомо, що ви давно займаєтеся благодійністю.

—        Так, бо з 1991 року мав невеликий бізнес, пов’язаний із будівництвом. Наприклад, купую ділянку землі, зводжу будинок, потім продаю його. На всіх етапах сплачую податки. Нині мешкаю в будинку, який теж сам спорудив, уже в третьому.

Поки працював, «заробив» чотири грижі Шморля, унаслідок чого перестав ходити, уже був майже знерухомлений. Об’їздив усіх лікарів, і безрезультатно. Тоді сам вилікувався спеціальною фізкультурою. Тепер до мене звертаються за порадами знайомі, як позбутися болю у спині. Кажу: тонус м’язів – це запорука здоров’я, тому є спеціальні вправи. Ділюся знаннями.

Щодо благодійності, то це справа честі, а не розголосу.

—       Тоді давайте про роботу. Наскільки успішно йдуть справи з благоустроєм у селах?

—       Благоустрій – це біда. Прибирати в нас не звикли. Людина вийшла з двору, сміття викинула біля автобусної зупинки й пішла. Прикро, що народ не розуміє, що дотримуватися чистоти потрібно не лише в своїй хаті та дворі, а повсюди.

На липневу сесію заплановано розгляд питання щодо фінансування робіт із оновлення площі перед адмінбудівлею в селі Велика Олександрівка. Потрібно перекласти плити, бордюри тощо. Поступово будемо наводити лад. Хотілося б, щоб усі усвідомили, що чисто там, де не смітять.

—  Яка була мотивація, коли погоджувалися на посаду?

—        Бажання впливати на зміни в селі. Я хотів би, щоб території колишньої Великоолександрівської сільради стали кращими. У мене списано кілька блокнотів – це великі та малі проблеми сіл. Роботи багато.

На цій посаді, як у спорті: старт і максимальні особистісні зусилля для командного результату. А якими вони будуть – покаже час.

Досьє. Василь Олійник родом із міста Сквира, що на Київщині. Закінчив Національний університет фізичного виховання і спорту України. Професійно займався лижним спортом. Неодноразовий чемпіон України з лижних гонок, член збірної України. Здобув лижну перемогу 2012 року.

Представляв район і область на різних змаганнях із 12 видів спорту: вільна боротьба, гирі, легка атлетика, літнє та зимове багатоборство, футбол, міні-футбол, настільний теніс, шашки, біатлон, лижні гонки, гірськолижний спорт.

Із 1975 року проживає в селі Велика Олександрівка. Одружений.

Телефон Василя Миколайовича: 050 382 70 74.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь