Медична дилема Пристоличної ОТГ: своя первинка чи районна?

Дата: 03.09.2021 10:01

02 вересня на сесії Пристоличної сільської ради виступила Анна Ільчишина, керівник Комунального некомерційного підприємства «Бориспільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (КНП «БРЦПМСД»).

Вона наголосила, що 23 червня 2021 року Бориспільська районна рада вийшла зі складу засновників районної первинки, натомість новими засновниками, за існуючою домовленістю, мають стати чотири громади: Вороньківська, Золочівська, Гірська і Пристолична. Статутний капітал розподілений між громадами, згідно з кількістю населення.

«Три громади прийняли рішення про засновництво, а Пристолична – ні», – повідомила доповідач.

Було уточнення, що Гірська ОТГ рішення про вступ прийняла, але до статуту має зауваження.

Пристоличний сільський голова Микола Каськів пояснив, що у наших юристів теж є зауваження до статуту та пропозиція затвердити його в новій  редакції, де було б прописано процедуру  виходу зі складу засновників районної первинки.

Оскільки Пристолична сільська рада планує створення Комунального некомерційного підприємства «Пристоличний Медичний Центр», що діятиме на базі Щасливської медамбулаторії. Це питання винесено на обговорення сьомої сесії.

Після тривалої дискусії остаточного рішення не було прийнято.

Ірина Мисяковська, керівник відділу правового і кадрового забезпечення Пристоличної сільської ради підсумувала, що наразі вирішили доопрацювати статут, запропонований КНП «БРЦПМСД», переглянути відсотковий перерозподіл часток співзасновників районної первинки, щоб Пристолична ОТГ отримала можливість брати участь в управлінні та прийнятті рішень.

Нині питання щодо вступу Пристоличної ОТГ до складу засновників КНП «БРЦПМСД» залишається відкритим.

Тема розвитку місцевої медицини вчергове буде обговорюватися у вівторок, 7 вересня, на сесійному засідання Пристоличної сільської ради.