За послугу з вивезення сміття повинні плати всі
На робочій нараді з керівниками комунальних підприємств порушувалася важлива тема ОТГ – вивезення сміття.
У обговоренні брали участь окремі депутати сільської ради.
Цитуючи вимоги закону, виступив із пропозицією депутат Максим Гарбуз: «Із 1 січня 2020 року, згідно з Законом України Про житлово-комунальні послуги, обов’язковим є укладання надавачем послуг договорів на вивезення твердих побутових відходів із власниками або орендарями всіх об’єктів, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, земельні ділянки, гаражі, підприємства, установи тощо).
Пропоную виконкому розробити відповідну тарифікацію щодо оплати послуг із вивезення твердих побутових відходів».
Постало риторичне запитання до КП, які надають послуги з вивезення сміття: яка робота ними проводиться для розширення абонентської бази й підписання нових договорів щодо вивезення твердих побутових відходів.
У підсумку Пристоличний сільський голова Микола Каськів дав доручення керівникам КП до 15 вересня надати інформацію профільному заступнику Олександру Строкачу щодо кількості укладених договорів на вивезення сміття у кожному населеному пункті ОТГ і який відсоток населення не платить за послугу.
Нині розробляється загальний механізм для налагодження повної прозорої й обґрунтованої системи оплати усіма споживачами за послуги з вивезення твердих побутових відходів у селах громади.
Деталі до теми
На виконання ст. 7, п. 1 ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов’язаний укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом.
У зв’язку з цим, з 1 січня 2020 року укладання договору на вивіз сміття є обов'язковим для усіх.
Згідно з чинним законодавством України, а саме:
відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).
.