Анастасія Покозацька про особливості переходу на е-лікарняні
Із 1 вересня 2021 року усі медичні заклади Пристоличної сільської ради перейшли на електронні лікарняні – електронний документ про тимчасову непрацездатність хворого.
Які особливості отримання електронного листка тимчасової непрацездатності у перехідний період відмови від паперового лікарняного? Розповіла головний лікар Щасливської МА ЗПСМ Анастасія Покозацька.
«Перехідний етап є складним, оскільки загальна медична інформаційна система Електронного реєстру листків непрацездатності поки налаштовується, тому медичні висновки обробляються із затримкою», – говорить лікарка.
Також Анастосія Покозацька закликає усіх громадян, які підписали декларації з сімейними лікарями на території Пристоличної сільської ради, нині зробити доповнення в деклараціях – вказати серію паспорта й ідентифікаційний код для можливості отримання е-лікарняного.
«Правильно оформлений лікарем е-лікарняний у електронній системі буде доступний для Пенсійного фонду й роботодавця. Пацієнт не потребує повторного візиту до лікаря, якщо його стан здоров’я покращився й попередньо було визначено дату завершення перебування хворого на лікарняному. Якщо є скарги на стан здоров’я, тоді хворий відвідує медзаклад і лікарняний продовжується», – повідомила Анастасія Покозацька.
Як оформлюється е-лікарняний?
Перший крок у формуванні лікарняного: працівник звертається до лікаря (закладу охорони здоров’я).
Далі розпочинається робота лікаря: він відкриває лікарняний лист у електронній системі й підписує його своїм електронним підписом.
Лікар обов’язково вносить до системи найменування роботодавця, у якого працює пацієнт, та його податковий номер в Єдиному державному реєстрі, а тому працівник повинен знати податковий номер підприємства, на якому працює.
Далі, на підставі лікарського висновку в Реєстрі, який веде Пенсійний фонд України, формується запис із унікальним номером – єдиний реєстраційний номер листка непрацездатності.
І можна вважати, що електронний листок непрацездатності створено – лікарняний є підставою для нарахування виплат. Працівник повинен повідомити роботодавця про те, що захворів.
Роботодавець може переглянути інформацію з електронного листка непрацездатності свого працівника на вебпорталі http://portal.pfu.gov.ua. Йому потрібно зайти в електронний кабінет страхувальника в розділ «Електронний реєстр листків непрацездатності». За податковим номером фізичної особи працівника буде доступна необхідна інформація.
Така інформація доступна роботодавцю лише про тих працівників, які працюють у нього за основним місцем роботи.
Варто наголосити, що роботодавець не матиме доступу до даних із вказаним діагнозом працівника!
Після отримання інформації роботодавець одразу може сформувати заяву-розрахунок для фінансування коштів від Фонду соціального страхування. Інформація одразу стає доступна Фонду соціального страхування.