ПРИСТОЛИЧНА СІЛЬСЬКА РАДА
Бориспільський район

Юрій Йовбак про нову-стару українську школу

Дата: 02.10.2021 08:03
Кількість переглядів: 536

Бути вчителем – то не кожному під силу. Професія вимагає інтелектуальних, душевних ресурсів, високих моральних принципів, здатності не тільки фахово навчати, але й самому вчитися протягом життя. А ще виховувати, мотивувати, підтримувати, наставляти, бути авторитетним…

Але статус важливої професії та оплата праці вчителя сьогодні, на жаль, на досить низькому рівні. Як наслідок – падіння рівня української освіти й небажання молоді вчителювати.

Думками про освітні питання й роль учителя поділився керівник із 40-річним стажем Юрій Йовбак, директор ОНЗ Щасливський НВК.

Зростання економіки

– Не може рівень освіти бути вищим, ніж рівень культури і рівень життя суспільства. Економічна ситуація прямо впливає на всі сфери життєдіяльності суспільства. Освітня галузь найбільше потребує вкладень. Майже 20 відсотків від загальної кількості населення – це діти, тому щонайменше 20% ВВП має йти на освітні потреби. У нас – 5-7% у кращому випадку, якщо я не помиляюся.

Більшість батьків теж неспроможні інвестувати в дитину з різних причин. А коли у родині двоє чи троє дітей і сама мати?

І ми хочемо, щоб був високий рівень освіти, як у країнах Європи? Сучасна школа потребує запровадження новітніх технологій, але держава не виділяє на це достатньо коштів.

Наприклад, 2020 рік був проголошений роком математики. А 2021-й показав, що ми не навчили дітей так, як того вимагають світові освітні стандарти. На жаль. За міжнародним дослідженням якості освіти PISA ми були в загальному рейтингу на 47 місці, тепер опустилися ще нижче.

Якщо є гарний учитель, буде гарний результат і в учня. Якщо рівень підготовки вчителя низький, то й учні погано знатимуть предмет.

Останні три роки Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова на фізико-математичний факультет набирає 10% абітурієнтів. Торік, здається, зарахували 17 студентів, з них 13 – таджики. Де українським школам брати вчителів фізики?

Молоді люди не хочуть бути педагогами, бо це низькооплачувана професія.

Кадри вирішують усе

– Ми говоримо про нову українську школу, але вона неможлива без нового вчителя, без нового педагогічного мислення. Час позбутися зашкарублих стереотипів і підходів.

Потрібно перезавантажити всю освіту, починаючи з вишів. В освітніх закладах запроваджено НУШ, а виші готують спеціалістів, які про таке й не чули. Молоді педагоги приходять в школу й поняття не мають навіть про медійну компетентність.

Питання престижу

– Який престиж учителя в суспільстві, коли молодий спеціаліст на зарплату 7-8 тис. грн не може винайняти житло й нормально харчуватися? Працівників бюджетної сфери необхідно забезпечувати соціальним житлом.

Який вихід?

– Потрібен комплексний підхід для оновлення процесу освіти.

Працювати всім нам треба так, щоб було економічне зростання в країні. Без цього нікуди.

Потрібно піднімати престиж учителя і його заробітну плату. Перестати цькувати, а шукати позитив у його діяльності й подавати цю інформацію у ЗМІ. Не роздмухувати з одиничних негативних випадків проблему: десь вчитель образив, там ніби накричав, там ніби вимагав хабаря… Через такі сюжети складається хибне враження про освітній процес і вчителя.

Варто визнати величезну роль педагога в житті кожної людини.

Невисокий соціальний статус учителя й низька зарплата, але надмірні очікування від нього – це проблема. Але ми оптимісти і працюємо, вкладаючи в наших дітей все найкраще.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь