Звернення Миколи Каськіва до громади з приводу інформаційних атак і заходів безпеки

Дата: 14.02.2022 16:27

Шановна громадо!

Нині непрості часи для всіх нас, адже ми є свідками зростання негативу в інформаційному просторі, що є проявом гібридної війни.

Більшість таких матеріалів у соцмережах та окремих ЗМІ – це відверте викривлення фактів, поширення фейків, дезінформація з метою посіяти паніку та занепокоєння серед населення. Прошу не піддаватися інформаційним атакам, намагатися аналізувати і співставляти зміст матеріалів.

Хочу наголосити, що ми повинні повністю довіряти керівництву держави, представникам законодавчої та виконавчої влади, Збройним силам України та іншим військовим формуванням, знаючи, що уряд має чіткий план дій, ситуація під контролем. Країна в безпеці.

Від імені виконавчого комітету Пристоличної сільської ради і депутатського корпусу вкотре наголошую, що нами вжито необхідні заходи задля захисту населення і територій ОТГ на випадок надзвичайних ситуацій.

Нагадаю, що ухвалено Програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенно та природного  характеру, забезпечення пожежної безпеки на території Пристоличної ОТГ на 2022-2023 роки.

Також виділено кошти на перелік матеріалів для реалізації заходів із цивільного захисту населення, передбачених Програмою. Матеріальні засоби буде придбано на загальну суму майже 1,2 млн грн.

Діє Програма забезпечення правопорядку та публічної безпеки на території Пристоличної ОТГ на 2022-2023 роки.

Нагадую, сільська рада має розроблений і затверджений план дій у разі надзвичайних ситуацій, є відповідальні особи;

Так, при формуванні бюджету 2022 було передбачено кошти резервного фонду на потреби ОТГ на випадок надзвичайних ситуацій;

адміністрації місцевих закладів освіти отримали завдання подбати про перевірку підвалів, додаткових входів і виходів із приміщень та відпрацювати діючі схеми евакуації дітей на випадок пожежі чи інших надзвичайних ситуацій (такі заходи здійснюються щорічно); також перевірити системи оповіщення;

керівники організацій, підприємств, на балансі яких знаходяться захисні споруди, та мешканці будинків, які мають ключі від вхідних дверей підвалів житлових будинків, повинні забезпечити вільний доступ до укриттів у разі необхідності та заздалегідь подбати про їхній належний стан;

місцеві пожежні частини отримали завдання привести у відповідність додаткове оснащення;

керівники комунальних підприємств і місцевої пожежної охорони мають перевірити функціонування генераторів, радіаторів і забезпечити можливість подбати про запаси питної води.

Усі інші заходи цивільного захисту населення, у разі необхідності, будуть здійснюватися територіальною обороною у Київській області.

Шановні земляки, прохання заспокоїтися, зосередитися на своїх мирних буденних справах.

Давайте вірити в краще, сподіватися на мир і не забувати про безпеку!

Із повагою Пристоличний сільський голова Микола Каськів.

Варто знати!

Підвальні приміщення, що визначено під укриття

Пристолична сільська рада підготувала список приміщень, що перебувають у комунальній власності та можуть використовуватися як укриття:

1.        ОНЗ Щасливський НВК, вул. Фестивальна, 37, село Щасливе;

2.        КНП «Пристоличний медичний центр» (Щасливська медамбулаторія ЗПСМ), вул. Лермонтова, 9, село Щасливе;

3.        Великоолександрівська ЗОШ, вул. Гагаріна, 11А, село Велика Олександрівка;

4.        Адмінбудівля, колишнє приміщення Великоолександрівської сільської ради, вул. Гагаріна, 11.

У  селах ОТГ є ще два укриття, які вказані на мапі Київської області:

Сховище ПАТ «Дніпронафтопродукт», село Проліски;

Протирадіаційне укриття на території Інституту розведення і генетики тварин імені М. В .Зубця НААН у селі Чубинське.

Прохання до власників приватних осель і мешканців багатоквартирних будинків подбати про стан підвальних приміщень, їхню доступність із метою використання як укриттів на випадок надзвичайних ситуацій.