«Пристоличка» перша проти поліо
15 лютого КНП «Пристоличний медичний центр» відвідав Андрій Веремій, директор філії ДУ «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», з метою ознайомитися, як триває імунізація проти поліомієліту в Пристоличній громаді.
Гість переконався, що процес щеплення діток відбувається активно, охочих багато, отже, інформаційна кампанія була проведена на належному рівні.
«Із 102 дітей Пристоличної ОТГ, які мають щепитися вперше проти поліо, станом на 15 лютого вакциновано 45 пацієнтів. У процентному співвідношенні це найвищий показник серед громад Бориспільського району. Найнижчий відсоток нині у Бориспільській ОТГ», – повідомив Андрій Веремій.
Також він зазначив, що на практиці в середньому третина молодих батьків через власні переконання чи недостатню обізнаність свідомо відмовляються від вакцинації в цілому та поліомієліту зокрема. Так, 6 родин із ОТГ офіційно відмовилися від будь-яких щеплень. Такий підхід до здоров’я власних дітей фахівець вважає легковажним.
«Через низькі показники планової імунізації Україна входить до п’ятірки держав світу, де досі фіксуються випадки поліо серед дітей. Хвороба призводить до каліцтва і єдиний спосіб їй запобігти – це щеплення. Ліків від поліо не існує», – наголосив Андрій Веремій.
Директорка КНП Анастасія Покозацька повідомила, що вакцинація дітей за Календарем щеплень МОЗ здійснюється в усіх медзакладах ОТГ.
Довідка. Поліомієліт (поліо) — гостра інфекційна хвороба, яка спричиняє інвалідність і є небезпечною для життя. Її викликають поліовіруси, що потрапляють до організму через немиті руки та брудну воду.
Щеплення проти поліо: у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції);
у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі).
Шести доз вакцини достатньо, щоб сформувався імунітет до поліо на все життя.