Український оберіг майстрині Валентини Прокопенко
Мотанка - давня українська народна лялька, символ жіночої мудрості. У своїй суті - це маленький витвір мистецтва, поєднання минулого і сучасного. У культурі українського народу виготовлення мотанки стає на рівні з мистецтвом вишитих рушників, ткацтвом, мистецтвом кераміки, гончарством та багатьма іншими ремеслами.
Таким мистецтвом володіє директорка Дударківського СБК, майстриня, учасниця Всеукраїнських конкурсів Валентина Прокопенко.
Ось і в цьому році п. Валентина презентувала свої роботи на обласній виставці майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини» від Пристоличної ОТГ.
Кожен майстер-клас від майстрині - це дивовижний захопливий світ магії, у якому відкриваються таємниці створення традиційної мотанки.
Українська мотанка є не просто іграшкою, а й оберегом, єднає нас із нашими предками та оберігає людину на енергетичному рівні, можливо тому, що збереглася такою, якою була тисячі років тому.
Складно пригадати хоч одну значущу подію в житті наших предків, яка б обходилася без створення мотанки: лялька -оберіг " Жаданиця", яку не повинен бачити ніхто , окрім господині, її робили один раз і вона залишалася на все життя; "Княгиня " - може бути обереговою чи ігровою лялькою; "Нитянка " - лялька - оберіг , яка робиться тільки з натуральних ниток, яку причіплювали до колиски маленьких діток від пристріту і причини , як заспокійливу; "Весільна " -лялька оберіг , яку мати дарувала доньці , коли та ішла до шлюбу ; " Берегиня дому " - як оберіг нової оселі.
Створювали таку ляльку лише з щирими почуттями, тому вважали, що вона має потужну енергетику й оберігає оселю й кожного її мешканця і всю Україну!