Про коригування діючих тарифів на вивіз сміття КП «КУП «Олександрівкажитлобудсервіс»

Дата: 20.12.2022 13:00

ІНФОРМУВАННЯ СПОЖИВАЧІВ

про зміну діючих тарифів на послуги

з поводження з побутовими відходами                                                                      (збирання та перевезення)

КП КУП «Олександрівкажитлобудсервіс» на 2023 рік

Відповідно до п.4 ст.10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», на виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 №390 «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад»,  КП КУП «Олександрівкажитлобудсервіс»  інформує споживачів про намір здійснити зміну тарифів на послуги  з вивезення ТПВ для всіх категорій споживачів.

1. Обгрунтування причин зміни тарифу.

Попередні розрахунки вартості послуг з послуги  з вивезення ТПВ були затверджені рішенням виконавчого комітету Великоолександрівської сільської ради від 29.04.2020 року № 43 «Про встановлення тарифів на послуги з вивезення ТПВ                                                       КУП «Олександрівкажитлобудсервіс».

Збільшення за 2020 – 2022 роки вартості показників, які є складовими тарифу, призвело до нагальної потреби  у встановленні нових тарифів на послуги з  вивезення ТПВ, які надаються  комунальним підприємством.

Зросла собівартість  послуг через  зростання тарифів на електричну енергію (від 2,91 грн /кВт (грудень 2021 року) до 3,90 грн/кВт (вересень 2022 року)), цін на пальне та паливно-мастильні матеріали (газ: від 12,60 грн до 21,24 грн,або на 69%, бензин А95: від 22,85 грн до 42,99 грн, або в 2 рази,  Дп: від 20,85 грн до 45,00 грн, або у 2,2 рази),  рівня прожиткового мінімуму (від 2481,00 грн до 2684,00 грн), відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», збільшення коефіцієнту (від 1,6 до 1,8) у Галузевій угоді між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об'єднанням організацій роботодавців "Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України" та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017 - 2024 роки, яким керуються при розрахунку суми галузевих окладів працівникам ЖКГ,  підвищення вартості договірних послуг, покупні комплектуючі та будівельні матеріали тощо.

Згідно діючого законодавства, зміна діючих тарифів проводиться за обставин, що впливають або можуть вплинути на результати діяльності підприємства – надавача  послуг, а саме у випадках, якщо відбулися зміни вартості окремих витрат (більш, ніж на 5 %), з причин, які не залежать від підприємства.

Для забезпечення належної реалізації статутних завдань, для виробництва та надання безпечних та безперебійних  послуг населенню з метою створення сприятливих умов для життєдіяльності сіл і сприяння поліпшенню фінансово-господарської діяльності, підприємство має намір здійснити зміну тарифів на послуги з вивезення ТПВ.

1. Загальний розмір планованого тарифу та його структура.

С Т Р У К Т У Р А

планованого тарифу на послуги з вивезення ТПВ за 1 м³

(з податком на додану вартість)

Найменування показників

Одиниця виміру

тарифу

Планований загальний обсяг послуги з вивезення ТПВ, в тому числі:

14 485,20

Обсяги надання послуг населенню багатоквартирних житлових будинків та гуртожитків

4 618,80

Обсяги надання послуг населенню одноквартирних будинків з присадибною ділянкою

6 965,00

Обсяги надання послуг бюджетним установам та організаціям

152,78

Обсяги надання послуг іншим споживачам

2 748,62

1.

Планована  виробнича собівартість

195,40

1.1.

Плановані  прямі матеріальні витрати

60,55

витрати на пальне

56,70

витрати мастильних ресурсів

3,85

1.2.

Плановані прямі витрати на оплату праці

56,30

1.3.

Плановані  інші прямі витрати

78,54

витрати на єдиний соціальний внесок

12,38

витрати на амортизація основних виробничих засобів

6,06

витрати на утилізацію ТПВ

58,77

витрати на ремонт ОЗ, спецодяг, запчастини і матеріали

1,33

1.4.

Плановані  загальновиробничі витрати

35,29

2.

Плановані  адміністративні витрати

44,46

3.

Плановані  витрати зі збуту послуг

0,00

4.

Планована загальна вартість послуг

275,15

5.

грн за 1 особу

41,27

6.

Планований  проект  тарифу для населення                                                                                                               одноквартирних будинків з присадибною ділянкою

грн за 1 особу

57,32

7.

Планований проект  тарифу для бюджетних установ

і інших споживачів з урахуванням прибутку та ПДВ

412,72

Протягом останніх років по результатах фінансово-господарської діяльності підприємство отримує збиток. Основний чинник складного економічного становища   - діючи тарифи на комунальні послуги не відшкодовують фактичних витрат на їх надання.

Періодичність надання послуг та графік вивезення твердих побутових відходів залишаються без змін.

1. Адреса, за якою приймаються зауваження та пропозиції від юридичних осіб.

Зауваження та пропозиції приймаються протягом  7 календарних днів з дня публікації  повідомлення  на  офіційному сайті Пристолічної сільської ради за адресою: 08320, вул. Гагаріна, 11 с.Велика Олександрівка Бориспільського  району Київської області або на електронну адресу: Kup41711@ukr.net.

З повагою,

Адміністрація    КП КУП «Олександрівкажитлобудсервіс»