A A A K K K
для людей із порушенням зору
ПРИСТОЛИЧНА СІЛЬСЬКА РАДА
Бориспільський район

Великоолександрівській школі мистецтв і ремесел присвоять ім’я народного артиста України Олександра Зюзькіна

Дата: 09.02.2023 12:02
Кількість переглядів: 123

Щороку, 9 лютого, по особливому згадуємо Олександра Дмитровича Зюзькіна, визначну особистість не тільки на Бориспільщині, а й в Україні. Згадуємо непересічного музиканта, хормейстера і диригента, талановитого майстра, який стояв у витоків провідних творчих колективів Бориспільського району – Народної академічної хорової капели імені Павла Чубинського та Великоолександрівської школи мистецтв і ремесел.

Минуло вже шість років, як у засвіти пішов Олександр Дмитрович. Заповів берегти і достойно продовжувати справу свого життя. А ще, пам’ятати.

В 2023 році ми відзначаємо 80-річчя від дня народження Митця. Саме в цей ювілейний рік, з метою гідного вшанування та увічнення пам’яті про нашого земляка, видатного діяча освіти і культури, Пристолична сільська рада Бориспільського району Київської області прийняла рішення – присвоїти Великоолександрівській школі мистецтв і ремесел ім’я народного артиста України Олександра Зюзькіна.

 Маємо надію, що незабаром здійсниться одна з найзаповітніших мрій Олександра Дмитровича, яку він плекав протягом багатьох років – новозбудоване приміщення мистецької школи нарешті відкриється та наповниться дитячими голосами і звуками музики, атмосферою творчості і натхнення.

 

Олександр Дмитрович Зюзькін (09.02.1943 – 28.12.2016)

Народний артист України (2015 р.). Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня (2008 р.). Удостоєний почесної відзнаки Міністерства культури і мистецтв «За досягнення в розвитку культури і мистецтв» (2003 р.); грамот і подяк Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради. Нагороджений орденом Павла Чубинського Міжнарод­ної асоціації «Козацтво» (2008 р.). Лауреат Всеукраїнської акції «Золота фортуна» в номінації «Кращий працівник куль­тури Київської області» (1998 р.), Першої обласної музичної премії (2003 р.). «Почесний громадянин Бориспільського району» (2007 р.). Кавалер ордена Святого рівноапос­тольного князя Володимира Великого (2013 р.).

Народився 9 лютого 1943 р. в Казахстані. З 1965 до 1969 р. навчався в Камчатському обласному музичному училищі на відділенні хорового диригування (клас викладача Ю.В. Бібіна). В 1975 р. закінчив музичний факультет Далекосхідного державного інституту мистецтв (м. Владивосток, науковий керівник – Є.В. Герцман) і до 1979 р. працював там викладачем кафедри історії музики.

У 1980 р. О.Д. Зюзькін переїхав до України та оселився в с. Велика Олександрівка Бориспільського району Київської області. Працював із самодіяльними хоровими колективами та викладав музику в загальноосвітніх школах району. Був методистом науково-методичного кабінету Міністерства культури УРСР. У 1987-1989 рр. обіймав посаду директора Бориспільської дитячої музичної школи. В 1990  р. заснував Ве­ликоолександрівську школу мистецтв і ремесел та протягом 26 років залишався її незмінним директором.

У 1989 р. О.Д. Зюзькін створив академічний хоро­вий колектив, якому в 1991 р. було присвоєно почесне звання «народний» та ім'я видатного українського вченого, етногра­фа та фольклориста Павла Платоновича Чубинського. За час свого існування аматорський колектив під керівництвом Олек­сандра Дмитровича здобув міцну професійну репутацію і на­копичив надзвичайно цінний досвід гастрольних виступів у різних країнах світу. Україна, Росія, Білорусь, Литва, Естонія, Польща, Фінляндія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Італія, Німеччина, Греція, Австрія, Швеція, Данія, Південна Корея, Сполучені Штати Америки – концерти хорової ка­пели скрізь проходили з величезним успіхом.

Незважаючи на постійні зміни в артистичному складі ка­пели (явище, на жаль, неминуче для великого самодіяльного колективу), стабільності творчих успіхів сприяла вірність багатовіковим традиціям вітчизняного вокально-хорового мистецтва. Особлива культура хорового звучання, тембрально багата і динамічно насичена палітра акапельного співу, ансамблева гнучкість, внутрішня зосередженість – ці властиві колективу риси виконавської майстерності плекались художнім керівником протягом багатьох років роботи.

Зростанню виконавської майстерності сприяла успішна участь в численних всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях, на яких колектив отримав чимало нагород. Серед найвагоміших здобутків можна назвати Гран-прі V Міжрегіонального конкурсу хорових колективів імені Кирила Стеценка (м. Київ, 2002 р.), диплом лауреата ІІІ та IV Всеукраїнсько­го конкурсу хорових колективів імені Миколи Леонтовича (м. Київ, 2000-2002 рр.), Гран-прі та золота медаль IV Між­народного хорового фестивалю в м. Бієліна (Боснія і Герце­говина, 2005 р.), срібний диплом ІХ Міжнародного хорового конкурсу в м. Ріва-дель-Ґарда (Італія, 2006 р.), золотий диплом V Міжнародного хорового конкурсу імені Роберта Шумана (м. Цвіккау, Німеччина, 2006 р.), срібна медаль та диплом «За найкраще виконання православної духовної му­зики» ХІІІ Міжнародного конкурсу духовної музики в м. Превеза (Греція, 2007 р.), срібний диплом II Міжнародного конкурсу «Духовна музика в Римі» (Італія, 2007 р.), диплом лауреата І Всеукраїнського конкурсу хорових колективів імені Бориса Лятошинського (м. Київ, 2007 р.), диплом лауреата VII Міжнародного фестивалю православних піснеспівів «Ко­лозький благовіст» (м. Гродно, Білорусь, 2008 р.), бронзова медаль V Всесвітньої хорової олімпіади (м. Грац, Австрія, 2008 р.), диплом почесного учасника І Гран-прі хорової музи­ки в рамках Всесвітнього хорового чемпіонату (Південна Ко­рея, 2009 р.), золотий диплом І Американського міжнародного хорового конкурсу в м. Сент-Луїс (США, 2010 р.), сріб­на медаль VII Всесвітньої хорової олімпіади (м. Цинциннаті, США, 2012 р.), диплом лауреата І Всеукраїнського хорового конкурсу, присвяченого 150-річчю від дня народження Бори­са Грінченка (м. Київ, 2013 р.), срібна медаль І Європейсько­го хорового чемпіонату (м. Грац, Австрія, 2013 р.).

В 2002 р. за участю хорової капели була здійснена мистецька акція «Шляхами Чубинського» (Архангельськ, Приморськ, Холмогори, Ломоносово, Малі Карели тощо); з 2005 р. щороку відбувалась акція «Гімн єднає Україну», в рамках якої проводились кон­церти, лекції та культурно-просвітницькі програми в Київ­ській та Львівській областях, а також для української діаспо­ри в Польщі. В 2012 р. в рамках урочистих заходів з нагоди святкування 80-річчя Київської області капела стала пере­можцем у номінації «Культура і мистецтво». В 2011 та 2015 рр. колектив спільно з благодійною організацією «Допо­мога Південної Сконе Україні» здійснив гастрольну поїздку містами Швеції та Данії.

У співпраці з Київським обласним симфонічним оркестром «Академія» хоровий колектив під орудою Олександра Зюзь­кіна виконав кантати «Gloria» і «Magnificat» А. Вівальді, «Високу месу» і «Magnificat» Й.С. Баха, ораторію «Месія» Ґ.Ф. Ген­деля, «Нельсон-месу» Й. Гайдна, «Requiem» В.А. Моцарта, ораторію «Ілія» Ф. Мендельсона, кантату «Курські пісні» Г. Свиридова, «Requiem» і «Stabat Mater» А. Караманова та безліч  інших цікавих програм.

28 грудня 2016 року  Олександр Дмитрович полишив нас. Церемонія прощання відбулася 30 грудня 2016 року в Актовій залі  Бориспільської міської ради, відспівування – у Свято-Миколаївському храмі міста Бориспіль, а захоронення – на Великоолександрівському цвинтарі Пристоличної сільської ради.

До останніх днів свого життя він працював з хоровою капелою і серце його зупинилось в роботі над кантатою С.Танєєва «Іоанн Дамаскін». Не судилось  виконати. Завершили роботу і виконали кантату 9 лютого 2017 року артисти Народної академічної хорової капели ім.П.Чубинського у співпраці з хормейстером, заслуженим діячем мистецтв України, професором Дмитром Радиком та диригентом, заслуженим діячем мистецтв України, професором Йосипом Францем. А ще, здійснював свою давню мрію – будував нове сучасне приміщення Великоолександрівської школи мистецтв і ремесел. Побачив лише залитий фундамент, вимурований перший поверх будівлі і стіни концертної зали.

Віримо! Продовжиться справа життя Олександра Дмитровича Зюзькіна. Буде радувати нас своїм співом хорова капела. Буде сповнена голосами наших талановитих дітей школа мистецтв. Будемо завжди пам’ятати!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь