Всесвітній день вишиванки

Дата: 18.05.2023 11:51

Сьогодні, 18 травня, Україна святкує Всесвітній день вишиванки. Це юне свято, започатковане лише у 2006 році, але за цей короткий період воно набуло великої популярності як в Україні, так і за її межами. Саме тому Пристолична сільська рада закликає принаймні на 1 день одягнути вишиванку, як символ патріотизму, поваги до наших предків і Української культури!

Українська вишиванка не є просто одягом чи вбранням. Вона втілює багато важливих цінностей і символів українського народу. Здавна сорочка, вишита дружиною або матір'ю, мала особливе значення в житті кожної людини. У різних регіонах існують свої унікальні традиції вишивання, використання орнаментів та символіки, але незмінною для всіх українців є одне - вишиванка це частина генетичного коду українця. Кожного українця!

В умовах сьогодення святкування Всесвітнього дня вишиванки має особливий, сакральний характер. Адже всі ми змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї. На жаль, іноді, віддаючи життя... Втім, незважаючи на війну, український народ зберігає свою культуру, традиції та національну ідентичність, а вишиванка - один із символів солідарності та сили...

Слава Україні!🇺🇦