Сьогодні, 12 червня відзначається Всесвітній день боротьби з дитячою працею.

Дата: 12.06.2023 16:02

Фото без описуУ зв’язку з цим інформуємо роботодавців про вимоги законодавства щодо неповнолітніх працівників

повідомляється про наступне:

Кодекс законів про працю України (далі – КЗпП України) містить окрему главу, яка регламентує права неповнолітніх у трудових правовідносинах та їх особливості.

Статтею 187 КЗпП України встановлено, що неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Не допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли 15 років.

Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти, які здобувають у будь-якій формі початкову, базову середню чи профільну середню освіту для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

Докладніше дивіться інфографіку.

Відповіді на найбільш поширені питання, що надходять до Державної служби України з питань праці, розміщені на сайті Держпраці у рубриці «Запитання – відповіді» за посиланням: https://dsp.gov.ua/faq/.