Шановні власники та користувачі земельних ділянок !

Дата: 26.06.2023 14:57

Фото без описуЗемельний податок є обов'язковим платежем, який сплачують власники земельних ділянок, власники земельних часток та землекористувачі, які можуть бути як звичайними громадянами (фізичними особами), так і ФОП.

Зобов'язання сплатити земельний податок виникає з моменту реєстрації права на земельну ділянку, а використання земельної ділянки без належного оформлення права власності або користування на ній, є порушенням законодавства. Документ, що засвідчує право власності на земельну ділянку, може бути договором купівлі-продажу, дарування, міною та іншими договорами, який підтверджує державний акт.

Нарахування земельного податку для кожної фізичної особи здійснюється за місцем розташування земельної ділянки.

Податкові повідомлення-рішення власники земельних ділянок, власники земельних часток та землекористувачі, отримують до 1 липня поточного року та зобов'язанні сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення повідомлення - рішення. Зробити це можна через будь-яке банківське відділення на рахунок, що вказаний в повідомленні.

Фізичні особи, з використанням кваліфікованого електронного підпису, мають можливість переглянути інформацію щодо сум нарахованих їм податкових зобов’язань та бюджетний рахунок отримувача платежу, в меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Громадяни, які не мають можливості оплатити податок онлайн, можуть звернутися до ЦНАПів у сільських радах або до старост сіл. При собі необхідно мати реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Якщо під час отримання повідомлення - рішення про сплату податку Ви помітили неточності щодо:

• розміру площ та кількості земельних ділянок, земельних часток (паїв), що перебувають у власності та/або користуванні платника податку;
  • права користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень пунктів 281.4 і 281.5 статті 281 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) ;
  • розміру ставки земельного податку;
  • нарахованої суми плати за землю.

То варто звернутися до контролюючого органу за місцем знаходження земельних ділянок, з оригіналами відповідних документів або належним чином засвідчених копій таких документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю. Контролюючий орган, до якого звернувся платник плати за землю, виправить неточності та проведе перерахунок.

Шановний платник!

• права користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень пунктів 281.4 і 281.5 статті 281 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);
  • розміру ставки земельного податку;
  • нарахованої суми плати за землю.

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб в ст.281 Кодексу.

Зокрема, від сплати земельного податку звільняються:

• особи з інвалідністю першої і другої груп;
  • пенсіонери (за віком);
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • ветерани війни та особи на яких поширюється дія Закону України від 22 жотвня 1993 року №3561-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • фізичні особи, визначені Законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

-для ведення особистого селянського господарства - у розмірах не більше як 2 гектари;

-для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка: у селах - не більше як 0,25 гектара, у селищах - не більше, як 0,15 гектарів, в містах - не більше, як 0,10 гектара);

• для індивідуального дачного будівництва - не більше, як 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів - не більше, як 0,01 гектара;

-для ведення садівництва - не більше, як 0,12 гектара.

Від сплати звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток в оренду платнику єдиного податку четвертої групи (п.281.3 ст.281 Кодексу) на підставі копії договору про здачу в оренду земельної ділянки та державної реєстрації цього договору оренди.

Якщо громадянин станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, до 1 травня поточного року Вам необхідно подати письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки про застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду (календарний рік), у якому подано заяву.