Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі_розподіл електричної енергії

Дата: 18.01.2024 18:20

«ПОГОДЖУЮ (ЗАТВЕРДЖУЮ)»

Уповноважена особа

Пристолична сільська рада

Юлія ГОЛЬОСА _____________________

(підпис)

«_____» _______________   2024 р.

(відповідно постанови КМУ від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань: Пристолична сільська рада; 08325, Київська область, Бориспільський район, с. Щасливе, вул. Фестивальна, 39; код ЄДРПОУ 04527520

Назва предмету закупівлі: Послуги з розподілу електричної енергії (ДК 021:2015-65310000-9 Розподіл електричної енергії).

Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: за підпорядкованими об'єктами Замовника (згідно особового рахунку).

Процедура закупівлі:  відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178, уповноважена особа договір за предметом «Послуги з розподілу електричної енергії (ДК 021:2015-65310000-9 Розподіл електричної енергіїукласти шляхом здійснення закупівлі без використання електронної системи відповідно до  підпункту 5 пункту 13 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, а саме: «коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у разу відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.»

Нормативно-правове регулювання. Закупівля послуг з розподілу електричної енергії, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі регулюються та встановлюються Законом України «Про ринок електричної енергії», Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії», Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №309 «Про затвердження Кодексу системи передачі», Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №307 «Про затвердження Правил ринку», Постанова НКРЕКП від 09.11.2017 №1388 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії», Постановою НКРЕКП від 27.12.2017 №1469 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу» та відповідними нормативно-правовими актами чинного законодавства України.

Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:

Показники якості електричної енергії повинні відповідати вимогам та нормам, які зазначені у таблиці.

Найменування показника

Норма

1. Відхилення напруги

+/- 5%

граничне +/- 10%

2. Несиметричність напруги

граничне 4%

3. Відхилення частоти

+/- 5%

граничне +/- 10%

4. Напруга (В)

380; 10000

5. Частота (Гц)

50

6. Категорія споживання

2

Якість та інші фізико-хімічні характеристики електричної енергії, яка поставляється, повинні відповідати вимогам ГОСТ 13109-97 «Электрическая энергия. Совместимость технических средств электромагнитная. Нормы качества электрической энергии в системах электроснабжения общего назначения» та/або ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення».

Строк (термін) поставки товару: з 01.01.2024 до 31.12.2024 року включно.

Обгрунтування розміру бюджетного призначення: видатки, передбачені кошторисом на 2024 рік по КЕКВ 2273 – «Оплата електричної енергії».

Очікувана вартість предмета закупівлі: 272 986,58 грн з ПДВ.

Очікуване споживання на 2024 рік: 142 050  кіловат-година.

Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі: Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України затверджена примірна методика визначення очікуваної вартості предмета закупівлі від 18.02.2020 №275, якою передбачені методи визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, а саме: 1) здійснення пошуку, збору та аналіз загальнодоступної інформації про ціну товару (тобто інформація про ціни, що містяться в мережі інтернет у відкритому доступі, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, в електронній системі закупівель «Прозоро», тощо; 2) отримання комерційних (цінових ) пропозицій від виробників, офіційних представників (дилерів), постачальників; 3) у разі обмеження конкуренції на ринку певних товарів та враховуючи їх специфіку при розрахунку використовуються ціни попередніх закупівель аналогічного товару та/або минулих періодів (з урахуванням індексу інфляції, зміни курсів іноземних валют). Відповідно до вказаної методики, при визначені очікуваної вартості предмету закупівлі товарів, робіт та послуг використовується один із методів формування очікуваної вартості предмету закупівлі та проведення моніторингу цін для подальшого укладення договорів. Очікувана вартість предмета закупівлі визначена на основі тарифу на послуги з розподілу електричної енергії затверджено постановою НКРЕКП № 2354 від 09 грудня 2023 року «Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ».