Профілактика пожеж

Дата: 01.10.2024 12:45

Фото без описуПрофілактика пожеж – комплекс організаційних і технічних заходів, спрямованих на забезпечення безпеки людей, запобігання пожежі, обмеження її розповсюдження, а також створення умов для успішного гасіння пожежі. Для профілактики пожежі надзвичайно важлива правильна оцінка пожежонебезпеки будівлі, визначення небезпечних факторів і обґрунтування способів і засобів попередження пожеж та захисту від них.
Одна з умов забезпечення пожежної безпеки – ліквідація потенційних джерел займання.

У приміщенні джерелами займання можуть бути:

• несправність електрообладнання, газових, електричних приладів, електропроводки, електричних розеток і вимикачів, порушення правил їх користування – необхідно своєчасно проводити плановий огляд, виявляти несправності, проводити ремонт, заміну, вивчати правила користування;
  • обігрів приміщення електронагрівальними приладами з відкритими нагрівальними елементами – з метою профілактики пожежі не використовувати відкриті обігрівальні прилади в приміщенні або не залишати їх без нагляду;
  • коротке замикання в електропроводці – з метою зменшення ймовірності виникнення пожежі внаслідок короткого замикання необхідно, щоб електропроводка була прихованою;
  • влучання у будівлю блискавки – необхідно встановити на даху будівлі блискавковідведення;
  • недотримання заходів пожежної безпеки і куріння в приміщенні – куріння дозволяється тільки у спеціально відведеному для цього місці.

З метою запобігання пожежі необхідно проводити протипожежний інструктаж, на якому ознайомити працівників з правилами протипожежної безпеки, а також навчити застосуванню первинних засобів пожежогасіння.

У разі виникнення пожежі необхідно:

• вимкнути електроживлення;
  • викликати оперативно-рятувальну службу за номером «101»;
  • евакуювати людей з приміщення згідно з планом евакуації;
  • приступити до ліквідації пожежі первинними засобами пожежогасіння. За наявності невеликого осередку полум’я можна скористатися підручними засобами з метою припинення доступу повітря до об’єкта загоряння.