ПРИСТОЛИЧНА СІЛЬСЬКА РАДА
Бориспільський район

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту «Детальний план території земельних ділянок орієнтовною площею 57 га в селі Чубинське на території Пристоличної сільської ради Бориспільського району Київської області»

Дата: 03.10.2024 15:38
Кількість переглядів: 66

Замовник:

Пристолична сільська рада Бориспільського району Київської області.

08320, Україна, Київська область, Бориспільський район, село Щасливе, вул.Фестивальна, буд. 39.

 

1. Назва документа державного планування:

«Детальний план території земельних ділянок орієнтовною площею 57 га в селі Чубинське на території Пристоличної сільської ради Бориспільського району Київської області».

 

2. Основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування.

Детальний план території є одночасно містобудівною документацією на місцевому рівні та землевпорядною документацією, що визначає планувальну організацію та розвиток території, на якій передбачається розміщення об’єктів складського призначення та супутньої інфраструктури з будівель, споруд тощо. Містобудівна документація розробляється на підставі рішення Пристоличної сільської ради Бориспільського району Київської області від 05 вересня 2024 року № 2778-47-VIII.

Основними цілями розроблення проєкту містобудівного документа є: - визначення планувальної організації та розвитку планованої території; - врахування всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами; - визначення напрямів, черговості та обсягів подальшої діяльності щодо попереднього проведення інженерної підготовки та інженерного забезпечення території; - створення транспортної інфраструктури; - організації транспортного і пішохідного руху; - охорони та поліпшення стану навколишнього середовища, забезпечення екологічної безпеки; - комплексного благоустрою та озеленення.

Детальний план території пов’язаний з іншими документами державного планування, а саме: - Схемою планування території Київської області (затверджено рішенням Київської обласної ради восьмого скликання від 09.09.2021 № 114-05-VIII); - Генеральним планом села Чубинське Бориспільського району Київської області (затверджено рішенням Великоолександрівської сільської ради від 01.03.2013 № 1112-47-VI); - Стратегією регіонального розвитку Київської області на період 2021 – 2027 роки (затверджено рішенням Київської обласної ради від 19.12.2019 № 789-32-VII).

 

3. Якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

Стратегічна екологічна оцінка розробляється для проєкту детального плану території земельних ділянок з кадастровими номерами 3220880900:09:003:0063, 3220880900:09:003:0066, 3220880900:09:003:0068, 3220880900:09:003:0071, 3220880900:09:003:0075, 3220880900:09:003:0076, 3220880900:09:003:0085,  3220880900:09:003:0086, 3220880900:09:003:0087, 3220880900:09:003:0088, 3220880900:09:003:0126, 3220880900:09:003:0127 для розміщення виробничо-складської забудови на виконання вимог пункту 4 статті 2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у порядку, встановленому Законом України «Про стратегічну екологічну оцінку».

Територія детального планування розташована в східній частині села Чубинське Бориспільського району, в складі зони виробничого призначення. З північної сторони територія межує з вулицею та землями зовнішнього транспорту. З східної та південної – незабудованими територіями виробничого призначення. З західної – територіями комунально-складського призначення (відповідно до положень Генерального плану села Чубинське).  Орієнтовна площа розроблення 57 га.

 

4. Інформація про ймовірні наслідки: а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення; б) для територій з природоохоронним статусом; в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення

а) Виконання стратегічної екологічної оцінки документа державного планування передбачає аналіз та оцінку ймовірних наслідків реалізації проєктних рішень на окремі складові довкілля – клімат, атмосферне повітря, ґрунти, водні ресурси, флору і фауну, матеріальні активи, культурну спадщину, природоохоронні території, здоров’я населення.

 

Ймовірні наслідки для довкілля та здоров'я населення

Сфера місто-

будівного освоєння

 

Опис факторів

впливу

 

Біорізноманіття

Земельні ресурси та ґрунти

 

Клімат

Атмосферне повітря

 

Водні ресурси

 

Матеріальні активи

 

Культурна спадщина

 

Природоохоронні території

 

Здоровя населення

 

Транскордонні наслідки

 

Флора

Фауна

Розміщення об’єктів складського призначення та супутньої інфраструктури.

ймовірне підвищення рівнів хімічного забруднення повітря стаціонарними джерелами

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ймовірне підвищення рівнів хімічного забруднення повітря за рахунок збільшення кількості автомобільного транспорту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ймовірне забруднення ґрунтів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

порушення ґрунтів під час будівництва капітальних споруд і комунікацій та дорожньо- транспортного будівництва

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Позначення

Пояснення

 

   ймовірні значні негативні наслідки

 

   ймовірні незначні негативні наслідки

 

   відсутність негативних наслідків або позитивні наслідки

 

б) В межах планованої ділянки об’єкти природно-заповідного фонду відсутні. Також проєктована територія не межує з територіями з природоохоронним статусом.

в) Враховуючи віддалене розташування земельної ділянки від кордону транскордонні наслідки відсутні.

 

5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено

Під час проведення стратегічної екологічної оцінки детального плану території передбачається розглянути такі альтернативи: 1. Оцінка ситуації у випадку незатвердження проєкту – «нульова альтернатива». 2. Оцінка ситуації у випадку затвердження проєкту з урахуванням змін, які будуть запропоновані за результатами проведення СЕО.

 

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки

Основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки проєкту містобудівної документації є її відповідність державним будівельним нормам, санітарним нормам і правилам України, законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища. При здійсненні стратегічної екологічної оцінки буде застосований аналіз контексту стратегічного планування, що передбачає встановлення зв’язків з іншими документами державного планування та дослідження нормативно-правових умов реалізації рішень детального плану. Застосування цільового аналізу при проведенні стратегічної екологічної оцінки дозволить встановити відповідність рішень детального плану цілям охорони довкілля та забезпечення безпечного для здоров’я населення середовища існування.

При виконанні стратегічної екологічної оцінки буде здійснено: - збір та аналіз інформації про поточний стан складових довкілля, включаючи значення ключових екологічних показників; - проведення аналізу слабких та сильних сторін території з точки зору екологічної ситуації; - проведення громадського обговорення з метою отримання зауважень і пропозицій; - проведення консультацій з уповноваженими органами щодо екологічних цілей; - визначення можливих чинників змін антропогенного та природного характеру; - проведення оцінки ймовірних наслідків реалізації проєктних рішень документа державного планування на складові довкілля та на стан здоров’я населення; - визначення індикаторів, передбачених для здійснення моніторингу фактичного впливу впровадження документа державного планування на довкілля.

Для розробки СЕО передбачається використовувати наступну інформацію: доповідь про стан довкілля, статистичну інформацію, наукові дослідження, дані моніторингу та лабораторні дослідження стану довкілля.

 

7. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розглянути заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків на довкілля у зв’язку із впровадженням планувальних рішень детального плану, визначених законодавством та нормативно-правовими актами.

Комплекс проєктних рішень, що приймається для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків від планової діяльності, включає: - ресурсозберігаючі заходи (збереження і раціональне використання земельних та водних ресурсів, повторне їх використання та ін.); - планувальні заходи (функціональне зонування, організація санітарно-захисних зон, озеленення території та ін.); - заходи із покращення стану компонентів довкілля;  - охоронні заходи (моніторинг зон впливу планованої діяльності).

 

8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

У складі містобудівної документації звітом про стратегічну екологічну оцінку для проєктів містобудівної документації є розділ «Охорона навколишнього природного середовища», який буде виконано відповідно до вимог ст.11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку». Структура звіту про стратегічну екологічну оцінку визначається частиною другою статті 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

 

9. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції та строки їх подання

Зауваження та пропозиції подаються до Пристоличної сільської ради Бориспільського району Київської області (- поштова адреса: 08320, Україна, Київська область, Бориспільський район, село Щасливе, вул.Фестивальна, буд. 39; - електронна адреса: prystol_arh@ukr.net, - національна онлайн-платформа ЕкоСистема: https://eco.gov.ua/).

Термін подання зауважень і пропозицій становить 10 днів з дня оприлюднення повідомлення на офіційному сайті Пристоличної сільської ради.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь