ПРИСТОЛИЧНА СІЛЬСЬКА РАДА
Бориспільський район

Стихійна торгівля харчовими продуктами – загроза здоров’ю споживачів

Дата: 14.11.2024 13:11
Кількість переглядів: 55

Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку товарів, що реалізуються ними у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під’їздах), з рук, із землі, без відповідного дозволу на розміщення об’єкта торгівлі. 

Держпродспоживслужба нагадує, що єдиними законними місцями для торгівлі харчовими продуктами є продовольчі магазини, ринки та торгівельні майданчики.

В магазині за якість і безпечність товарів несе відповідальність суб’єкт господарювання.

На ринку продавати власні продукти можуть як юридичні, так і фізичні особи, при наявності:

  • документів, які підтверджують якість продукції;
  • особистої медичної книжки продавця;
  • висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи.

Відсутність зазначених вище документів на харчові продукти означає відсутність гарантії її якості та безпечності.

Нагадуємо, що стихійна торгівля є незаконною, оскільки ніхто не контролює якість та безпечність харчових продуктів, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (працюють без санітарного одягу, не проходять медичних оглядів і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, порушується температурний режим реалізації та зберігання продуктів харчування). При відсутності документів неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування продукції, термін її придатності до споживання. Часто у місцях стихійної торгівлі реалізують контрабандну або виготовлену у підпільних цехах продукцію, яка представляє високий ризик для здоров`я людей. В більшості випадків торгівля проводиться з землі або з пристосованих прилавків. Придбання харчових продуктів на стихійних ринках – це небезпечно та є шляхом до інфекційних захворювань. До того ж, законодавством не передбачено захист прав споживачів при їх порушеннях на «стихійній торгівлі».

Стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень, за які  передбачена відповідальність, згідно статті 160 Кодексу України про адміністративні порушення - «Торгівля з рук у невстановлених місцях», і статті 164 цього ж Кодексу - «Порушення порядку провадження господарської діяльності».

Задля припинення розгортання осередків стихійної торгівлі, звертаємось до мешканців району із закликом – не купувати харчові продукти в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням небезпечних продуктів!

Пам’ятайте, що стихійна торгівля існує доти, доки на неї є попит. Тож будьмо свідомими та обираймо безпечне харчування!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь